Pasiruošimas prieš kalytės sterilizaciją

Nė viena veterinarijos vaistinė Vilniuje jau nebeparaduos šunų šeimininkams hormoninės kontracepcijos, kuri padėtų šuniukams nesusilaukti palikuonių, nepastoti rujos metu. Taigi, pagrindinis būdas siekiant apsaugoti kalytes nuo nepageidaujamo nėštumo – lieka tas pats sterilizavimas. Nors tai galbūt nepageidaujama intervencija į gyvūno kūną, tačiau laikoma, kad geriau tai, negu pilnos prieglaudos niekam nereikalingų šuniukų vadų. Tad jeigu susiruošėte sterilizuoti kalytę, reikėtų apie tai pasiruošti iš anksto.

Kada galima kalytę sterilizuoti?

Nėra taip, kad bet kuriuo metu galėtumėte nuvesti kalytę pas gydytoją ir sterilizuoti. Reikėtų šiek tiek iš anksto pasiruošti: visų pirma, stebėti kalytės ciklą. Sterilizuoti reikėtų viduryje ciklo, bet jokiu būdu ne per menstruacijas ir ne rujos metu. Šis laikas labai pavojingas, nes kalytei gali būti daug šalutinių simptomų po to. Taigi, reikėtų galvoti apie tokius dalykus kaip sterilizaciją ciklo viduryje. Apskritai, laikoma, kad galima tą daryti, kuomet šuniukas jau sulaukęs bent 5 mėnesių, bet veterinarai rekomenduoja tą daryti vėliau, o taip pat po pirmosios rujos. Tada šalutinių poveikių tikimybė yra kur kas mažesnė.

Atlaisvinkite laiko savo grafike

Svarbu pagalvoti apie tai, kad šuniukas, kalytė po operacijos reikalaus jūsų globos ir priežiūros, tarsi tai būtų žmogus. Juk neišvyktumėte savaitgaliui į kokią nors kelionę, jeigu žinotumėte, kad namuose paliksite vaiką, sveikstantį ką tik po operacijos. Taigi, kalytės operacija pareikalaus jūsų laiko. Reikėtų susiplanuoti, kad kažkas visą laiką galėtų būti namuose, bent pirmąją savaitę, kol užgis išorinė žaizda. Taip pat, kad apskritai nereikėtų niekur jos vežioti ar daug tampyti po lauką. Antrąją savaitę jau galima trumpam kažkur išlėkti, bet vis tiek kalytė dar nebus labai aktyvi. Jakovo klinika ir kelios kitos klinikos gali atlikti sterilizaciją. Reikėtų turėti omeny, kad chirurgines procedūras atlieka, toli gražu, ne kiekviena klinika.

Ką reikėtų prieš tai įsigyti

Būtinos medicininės procedūros prieš sterilizaciją yra žarnyno parazitų šalinimas, tuomet visi būtini skiepai, ir galiausiai sterilizacija. Tad reikės bent pusantro mėnesio prieš operaciją suduoti tabletes nuo kirminų, po poros savaičių skiepyti ir tuomet dar po poros savaičių jau ruoštis operacijai. Taip pat reikėtų įsigyti specialų įtvarą kaklui, nes jeigu neapsaugosite galvos, kalytė bandys išsilaižyti arba išsidraskyti žaizdą, o tai gali baigtis tragedija. Todėl, kol sugis žaizda, reikės to įtvaro. Dar pradžioje gali reikėtų palučių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>