LED šviestuvai ir jų nauda

Kažkada vos atsiradusi pirmoji lemputė sukėlė tikrą perversmą žmonijos istorijoje. Su laiku išradimui tobulėjant ir prisitaikant prie kintančių poreikių, kito ir šviesos šaltinių funkcionalumas bei kiti svarbūs parametrai. Manoma, kad ateityje dar ir dabar plačiai naudojamos kaitrinės lempos taps atgyvena ir jas visiškai iš rinkos išstums naujosios šviesos diodų lempos. Pastarosios jau dabar gan greitai skinasi kelią į vartotojų namus ar kitas įrenginėjamas patalpas. Tačiau vis dar pasitaiko žmonių, ne iki galo suvokiančių, kokią naudą atneša pagal naująsias technologijas pagaminti LED šviestuvai.

Ilgesnis veikimo laikas

Daugelį pirkėjų atbaido LED lempų kaina, kuri yra kiek didesnė nei įprastų. Tačiau reikėtų įvertinti ta, jog tokio tipo apšvietimas jums tarnaus kur kas ilgiau. Priklausomai nuo įsigytų gaminių kokybės ir funkcionalumo, tikėtina, kad LED šviestuvai gali veikti nuo 30 000 iki 100 000 valandų. Tai tolygu daugiau nei dešimčiai metų nuolatinio darbo. Tačiau suvokiant, kad LED apšvietimu paprastai naudojamasi ne 24 val. per parą, įprastuose namuose ar darbo valandas turinčiose komercinėse patalpose tokie LED šviestuvai veiktų dar ilgiau. Visa tai leidžia ženkliai sumažinti šviestuvų keitimo intervalus ir išlaidas, kurios skiriamos periodiniam techninių gedimų tvarkymui.

Energijos taupymas

Nustatyta, kad elektros energijos suvartojimas, kuris yra skiriamas įvairaus pobūdžio apšvietimui, sudaro apie 19 proc. bendrojo sunaudojamos elektros energijos kiekio. Įprastos kaitrinės lemputės didžiąją dalį savo energijos išeikvoja tam, kad gamintų šilumą, todėl jų efektyvumas nėra didelis. Kompaktinės fluorescencinės lemputės sunaudoja apie 80 % suvartojamos energijos. Nors tai ir ženkliai mažesnis skaičius už įprastos kaitrinės lemputės rodmenis, jis vis tiek kalba apie mažą efektyvumą ir didelį energijos išteklių švaistymą veltui. LED šviestuvai pasižymi tikrai mažu elektros energijos sunaudojimu. Sąnaudos gali sumažėti 60–90 proc., jei jas lyginsime su įprastais apšvietimo būdais. Taip yra todėl, kad šviesos diodai konvertuoja elektros energiją į ryškesnį šviesos srautą. Šiam procesui sunaudojama kone visa energija, todėl ji nešvaistoma tam, kad įkaitintų pačią lemputę. Dėl šios priežasties LED šviestuvai naudingi ir tuo, kad neskleidžia jokios šilumos, tad galite nesibaiminti, jog po ilgesnio šviestuvo veikimo jį palietę galite ne juokais nudegti pirštus.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>