Kaip naujakuriai dažniausiai nori įsirengti butą

Jauniems žmonėms pasiūlymai naujam būstui Vilniuje visuomet yra aktualus dalykas, jeigu jie dar neturi savo būsto. Ar kainos kiltų, ar leistųsi, ateina metas, kada jaunos šeimos nori sukti lizdą nuosavame būste, o ne išnuomotame bute. Tad pagal galimybes perka tą, ką gali įpirkti. Didžiausia svajonė, aišku – naujos statybos butai. Jų išplanavimai šiais laikais skiriasi nuo sovietinių daugiabučių išplanavimų, tačiau kai kurios detalės išlieka. Vyrauja tokios butų išplanavimo tendencijos.

Virtuvė, sujungta su svetaine, vis dar aktualu

Tai, ko tikrai nebūdavo senos statybos daugiabučiuose, ir kas yra labai aktualu dabar – tai virtuvė, sujungta su svetaine. Net ir darant rekonstrukciją senos statybos daugiabučiuose, gana sunku padaryti viską, kaip norėtųsi, nes tenka griauti perdangas laikančiąsias konstrukcijas arba kažkur perkėlinėti santechninius mazgus, o tai yra vargo vakarienė, kai reikia viską suderinti su savo visais kaimynais, gauti jų oficialius parašus. Dabartiniuose butuose populiarus išplanavimas propaguoja virtuvės ir svetainės sujungimą. Viena vertus, tai padeda efektyviau išnaudoti erdvę, kitaip tariant, ją pataupyti. Kita vertus, tai ir patogiau, nes galima palaikyti daugiau bendravimo. Tiek virtuvėje triūsiantiems tėvams, kuomet palaikomas ryšys su greta žaidžiančiais vaikais. Tiek gyvenant aktyvų socialinį gyvenimą, kuomet atvykus svečiams čia pat galima ir šildyti kepsnius, ir patarnauti stalą, ir valgyti bei būti visiems vienoje vietoje drauge. Ir susitvarkyti paskui lengviau. Kai kurie naujakuriai nenori tokio išplanavimo, nes labiau norėtų izoliuoti virtuvės kvapus nuo svetainės kvapų.

Kuo mažiau koridorių

Koridorinė sistema, būdinga senesnės kartos daugiabučiams, taip pat yra ne pats patogiausias ir geriausias dalykas, kadangi laikoma, kad taip iššvaistoma erdvė ir sumažėja apšviestumas dėl papildomų sienų be langų. Todėl šiuolaikiniuose butuose populiariau holai, sujungtos erdvės ir iš jų einančios durys.

Vienas mažas tamsus sandėliukas grįžta į madą

Nors senųjų daugiabučių tamsūs kambarėliai ir koridoriai yra kritikuojami naujosios kartos, tačiau štai tamsaus kambariuko idėja grįžta į madą. Tai kambarėlis – sandėliukas, kuriame galima laikyti šluotas, dulkių siurblius, džiovykles ir kitokius didelius daiktus, kurie užima vietą ir negražiai atrodo namuose. Kai kurie naujos statybos daugiabučiai Vilniuje siūlo ir tamsaus kambariuką integravimą bute. Miegamajame populiaru turėti drabužinę, kuri iš dalies irgi atstoja tą tamsų kambariuką. Vitrininiai langai ir stikliniai balkonai didžiuosiuose kambariuose – būdas prisikviesti daugiau šviesos, kurios mums, šiauriečiams, taip reikia kuo daugiau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Galite naudoti šias HTML žymas ir atributus: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>